Mydło z dziegciem, czyli moja naturalna pielęgnacja skóry
To mydło staje się ostatnio coraz bardziej popularne ze względu na wiele dobroczynnych składników dla twarzy i włosów. Jest idealny w leczeniu niektórych chorób skóry i chorób związanych z włosami. Tar to mieszanka zwykłego mydła do prania i smoły z kory brzozowej. Ten naturalny składnik, który był stosowany już w czasach naszych babć, zaczyna być ponownie doceniany przez ludzi. Dzieje się tak dlatego, że mydło dziegciowe dzięki sprytnemu połączeniu wszechstronności, łatwości użycia, wysokiej jakości składników i doskonałych właściwości przyciąga coraz więcej podziwu osób, które mają dość niekończących się toksycznych chemikaliów na sklepowych półkach. Czym więc jest mydło dziegciowe, jak się je stosuje i dlaczego w ogóle jest potrzebne? Przyjrzyjmy się tym pytaniom bardziej szczegółowo. Do mydła dziegciowego dodaje się herbatę rumiankową, oliwę z oliwek i organiczny olej kokosowy oraz oleje rycynowy, winogronowy, mango i krokoszowy. Zapach tego naturalnego mydła jest bardzo intensywny. Mydło dziegciem pachnie spalonym drewnem, ale nie jest to zapach świeżo utwardzonych dróg, jak sądzi wiele osób.
Jak działa mydło dziegciowe?
Każdy, kto chce używać tego naturalnego mydła, musi sam zdecydować, czy chce go używać rano przed wyjściem do pracy i cieszyć zmysł powonienia swoich kolegów. Mydło z dziegciem posiada właściwości, które pozwalają odpowiednio zadbać o skórę i włosy. Mydło z dziegciem przede wszystkim:
- leczy trądzik, łojotok, łuszczycę, świerzb i wysypki alergiczne,
- reguluje pracę gruczołów łojowych,
- poprawia krążenie krwi,
- wspomaga gojenie się ran,
- zapobiega wypadaniu włosów i leczy łupież.
Czy mogę używać mydła dziegciowego na włosy?
Po użyciu każdy ma swoje zdanie, ale zalety smoły w tym przypadku są niezmierzone. Po użyciu niektóre osoby komentują, że ich włosy stają się sztywne, a skóra głowy swędzi. Z kolei niektórzy twierdzą, że łupież znika dosłownie w ciągu kilku dni, a ich włosy stają się bardzo piękne i zdrowe. Sprawdźmy więc, kto w tej sytuacji ma rację. W rzeczywistości w tym przypadku już dawno udowodniono, że mydło, które nie ma takiej samej skuteczności i szkodliwości, może zabić łupież. Dlaczego niektórzy twierdzą, że stosowanie mydła sprawia, że są matowi lub powoduje wypadanie włosów? Odpowiedź jest oczywista: nie należy stosować mydła na włosy. Bądź pewien, że te efekty pojawiają się tylko przy pierwszym użyciu, więc zauważysz korzyści już po kilku dniach stosowania. Twoje włosy będą prostsze, bardziej miękkie i pozbawione łupieżu.