Magnes neodymowy spiekany

Magnesy neodymowe są rodzajem magnesu stałego wykonanego ze stopu neodymu, żelaza i boru. Silniejsze niż magnesy ferrytowe lub ceramiczne, są one stosowane w różnych zastosowaniach, takich jak słuchawki, silniki elektryczne i turbiny wiatrowe. Magnesy stałe są wykonane z materiałów, które można magnetyzować i zachować ich magnetyzm. Trzy główne typy magnesów stałych to magnes ferrytu lub ceramiki, alnico i rzadkiej ziemi. Magnesy rzadkie są najsilniejszym rodzajem magnesu stałego.

Z czego są wykonane magnesy neodymowe spiekane?

Są one wykonane ze stopów pierwiastków rzadkich, takich jak neodym i samarium. Magnesy neodymowe są najsilniejszymi dostępnymi magnesami stałymi. Są one wykonane ze stopu neodymu, żelaza i boru. Magnes neodymowy spiekany to bardzo specyficzny typ magnesu neodymowego. Magnesy neodymowe są oceniane przez maksymalny produkt energetyczny materiału. Najwyższa ocena to N52. Magnesy neodymowe są stosowane w różnych zastosowaniach, takich jak słuchawki, silniki elektryczne i turbiny wiatrowe.

Najsilniejszy magnes neodymowy to spiekany

Magnesy neodymowe są najsilniejszym rodzajem magnesu stałego wykonanego ze stopu neodymu, żelaza i boru. Są one używane w wielu różnych zastosowaniach, w tym słuchawkach, głośnikach, silnikach, generatorach i turbinach wiatrowych. Magnesy neodymowe są również stosowane w maszynach do obrazowania rezonansu magnetycznego (MRI). Pole magnetyczne magnesu neodymu wynosi około 1. 4 Teslas, który jest około 30 razy silniejszy niż pole magnetyczne Ziemi.

Jak silny jest magnes neodymowy spiekany?

Siła magnetyczna magnesu neodymu jest około 10 razy silniejsza niż siła grawitacji. Magnes neodymowy może pomieścić około 1000 razy większą wagę. Nazwa „neodymu” pochodzi od greckich słów dla „nowego bliźniaka”. Element został po raz pierwszy odkryty w 1885 roku przez austriackiego chemika Carla Auera von Welsbacha. Magnesy zostały po raz pierwszy wykonane w 1982 r. Przez General Motors i Sumitomo Special Metals. Magnesy neodymowe są wykonane ze stopu neodymu, żelaza i boru.

Wytrzymałość magnesu neodymowego spiekanego

Stosunek tych elementów określa wytrzymałość magnesu. Najczęstszym stosunkiem jest ND2FE14B, czyli około 80% neodymu, 14% żelaza i 6% boru. Magnesy są wytwarzane przez połączenie elementów w piecu, a następnie chłodząc i kształtując je w pożądany kształt. Magnesy neodymu są bardzo kruche i muszą być chronione przed uderzeniem, w przeciwnym razie rozbiją się.

Korozja magnesu neodymowego spiekanego

Są również podatne na korozję, jeśli nie są pokryte warstwą ochronną metalu. Są one używane w szerokiej gamie zastosowań, w tym słuchawek, głośników, silników i generatorów.