Jakie pozwolenia na postawienie hali namiotowej są potrzebne
W zależności od tego, jakiego rodzaju hala namiotowa jest potrzebna, mogą być wymagane odpowiednie pozwolenia. Dokładniejsze informacje można uzyskać w urzędzie miasta lub gminy.
Pozwolenia na postawienie hali namiotowej
Pozwolenie na hale namiotowe typu A, w przypadku hal namiotowych typu A, czyli hal o konstrukcji szkieletowej, pozwolenie jest ograniczone do łatwego montażu i demontażu. W przeciwieństwie do typu B typ A jest przeznaczony do czasowego użytkowania w wyznaczonym miejscu. Pozwolenie na hale namiotowe typu B, w przypadku hal namiotowych typu B, czyli hal o konstrukcji stalowej, pozwolenie jest konieczne. Halę typu B można użytkować, jeśli jest prawidłowo podłączona do sieci energetycznej. Pozwolenie na hale namiotowe typu C, w przypadku hal namiotowych typu C, czyli hal o konstrukcji żelbetowej, pozwolenie jest konieczne.
Typy pozwolenia na postawienie hali namiotowej
Halę typu C można użytkować, jeśli jest prawidłowo podłączona do sieci energetycznej. Pozwolenie na hale namiotowe typu D W przypadku hal namiotowych typu D, czyli hal o konstrukcji stalowej, pozwolenie jest konieczne. Halę typu D można użytkować, jeśli jest prawidłowo podłączona do sieci energetycznej. Jakie są ograniczenia dotyczące użytkowania hal namiotowych? W przeciwieństwie do typu A, typy B, C i D są przeznaczone do stałego użytkowania. Nie można ich przenosić w inne miejsce. Halę typu B, C lub D można użytkować tylko wtedy, gdy jest podłączona do sieci energetycznej. W przypadku typu A nie ma takiego wymogu.
Prawne pozwolenia na postawienie hali namiotowej
Zgodnie z art. 61 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) – budowla wielkopowierzchniowa, to budowla, której kubatura jest większa niż 2000 m3 i która służy: 5) produkcji, przechowywaniu lub dystrybucji towaru, jeżeli jej powierzchnia użytkowa wynosi powyżej 300 m2; W przypadku hali namiotowej kubatura jest większa niż 2000 m3, a powierzchnia użytkowa przekracza 300 m2. Budowla ta podlega więc pod przepisy Prawa budowlanego. Zgodnie z art. 33 ust. 2 pkt 5 ustawy Prawo budowlane: 2) Wymaga się pozwolenia na budowę: 5) wielkopowierzchniową budowlę; Zatem, aby rozpocząć budowę hali namiotowej, należy uzyskać pozwolenie na budowę. Aby uzyskać pozwolenie na budowę hali namiotowej, należy wnieść wniosek o pozwolenie na budowę, który powinien zawierać: 1) oznaczenie działki budowlanej; 2) oznaczenie sposobu korzystania z działki budowlanej; 3) oznaczenie sposobu korzystania z budynku lub budowli; 4) oznaczenie sposobu korzystania z urządzeń technicznych; 5) oznaczenie sposobu rozwiązania problemów związanych z ochroną środowiska.