Dziedzina stomatologii, bez której nie da rady funkcjonować

Protetyka to wyspecjalizowana dziedzina stomatologii skoncentrowana na odbudowie zębów poprzez wymianę zębów naturalnych na protezy ruchome lub stałe. Protetyka stomatologiczna to zabieg mający na celu przywrócenie integralności uzębienia, wyeliminowanie uszkodzeń zębów oraz korektę defektów estetycznych.

A kim jest lekarz protetyk i czym się zajmuje?

Lekarz protetyk nie leczy chorób zębów, ale eliminuje częste konsekwencje chorobotwórcze, jakimi są bezzębie czy bezzębie – utrata zębów często spowodowane chorobą. Jednak najczęstsze przyczyny bezpowrotnej utraty zęba lub kilku zębów to zaniedbana próchnica, zapalenie dziąseł, zapalenie miazgi, paradontoza, przewlekła choroba przyzębia, a także cukrzyca, a nawet reumatoidalne zapalenie stawów. Urazy szczęki mogą również prowadzić do utraty zębów. Protetyk Warszawa zajmuje się bardziej złożonymi problemami stomatologicznymi. Dentyści ogólni wykonują drobne zabiegi, kontrole i czyszczenie, ale nie mogą wykonywać zaawansowanych zabiegów ani zabiegów, aby zaspokoić wszystkie potrzeby zdrowotne pacjenta. Protetyk Warszawa jest ekspertem w zastępowaniu „czegokolwiek” w jamie ustnej. Protetyk, który odbudowuje i wymienia ząb, wiele zębów lub dziąseł w jamie ustnej oraz przeprowadza operacje szczęki. Ponadto protetyk poprowadzi zespoły stomatologiczne w procedurach zapewniających skuteczną opiekę nad pacjentem.

Kiedy musimy iść do protetyka?

Każdy chce mieć uśmiech jak gwiazda Hollywood. Nie każdemu jest dane z natury mieć piękne i równe zęby. Na nasze zęby wpływają różne czynniki: zgryz, odżywianie, próchnica czy wady wrodzone. Dzięki możliwościom współczesnej medycyny, która nieustannie się rozwija, teraz każdy może sobie pozwolić na piękny uśmiech. Protetyka stomatologiczna jest niezbędna w przypadkach, gdy istniejące zęby wskutek znacznego zniszczenia nie są w stanie pełnić swoich funkcji, gdy ich liczba zmniejszyła się (nawet o jeden) lub gdy kosmetycznie nie zadowalają ich właściciela. Do protetyka musimy się udać gdy: luki w uśmiechu wyglądają nieatrakcyjnie, żucie jest niewygodne bez zębów, dykcja jest zepsuta.

Ile kosztuje wykonanie protezy u protetyka?

Nowoczesne metody protetyki stomatologicznej i ich ceny nie są wygórowane. Każdy może znaleźć dla siebie całkowicie wygodną i niedrogą opcję. Dzisiejsze protezy nie można nawet porównać pod względem komfortu i urody z systemami, które były stosowane w stomatologii protetycznej jeszcze 10-20 lat temu, które pocierały dziąsła, które trzeba było przechowywać w szklance wody, które były bardzo uciążliwe dla pacjenta.