Warszawska Białołęka to świetne miejsce na Twoje mieszkanie

Białołęka to dzielnica Warszawy, położona we wschodniej części miasta. Powstała w 2002 roku z połączenia trzech odrębnych gmin: Białołęki, Tarchomina i Wawer. Nazwa gminy pochodzi od Puszczy Białołęckiej, która zajmuje około jednej trzeciej jej powierzchni.

Białołęka to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. Według Głównego Urzędu Statystycznego populację Białołęki w 2019 r. oszacowano na 175 037, w porównaniu z nieco ponad 100 tys. w 2002 r. Gmina ma młodą populację, której średnia wieku wynosi 36,5 lat.

Białołęka to popularna dzielnica mieszkaniowa Warszawy

Białołęka jest popularną dzielnicą mieszkaniową dla rodzin i młodych profesjonalistów, ponieważ stanowi tańszą alternatywę dla innych dzielnic Warszawy. Dostępna jest szeroka gama opcji mieszkaniowych, od nowo wybudowanych mieszkań po starsze mieszkania i domy.
Mieszkanie – Warszawa, Białołęka jest tutaj o wiele tańsze niż w Śródmieściu, czy innej dzielnicy

Na Białołęce znajduje się szereg parków i terenów zielonych, m.in. Puszcza Białołęcka, Park Sowińskiego, Park Skaryszewski i Park Wodny. Na terenie gminy znajduje się również szereg jezior, m.in. Czerniakowskie, Mieleckie i Zegrzyńskie.

Białołęka jest świetnie skomunikowana – łatwo się dostaniesz z mieszkania do centrum Warszawy

Białołęka jest dobrze skomunikowana z resztą Warszawy komunikacją miejską. Na terenie gminy funkcjonuje szereg linii autobusowych i tramwajowych, a także dworzec kolejowy (Warszawa-Białołęka) Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Na terenie gminy działa szereg szkół i placówek oświatowych, w tym Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny i Szkoła Główna Handlowa. Na Białołęce znajduje się również szereg centrów handlowych i parków handlowych, takich jak Promenada Białołęka i Galeria Północna.

Białołęka to dzielnica Warszawy, stolica Polski. Powstał 1 stycznia 2002 r., w wyniku reorganizacji warszawskich dzielnic. Położone jest w północno-wschodniej części miasta, na wschód od Bielan i na zachód od Targówka. Powierzchnia Białołęki wynosi 22,75 km2, a jej populację szacuje się na ok. 132 tys.

Białołęka to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. W ciągu ostatnich 20 lat liczba mieszkańców wzrosła ponad dwukrotnie. Gmina wciąż się rozwija i powstają nowe osiedla.

Wiekszość mieszkańców Białołęki mieszka w mieszkaniach w Warszawie

Większość mieszkańców gminy mieszka w mieszkaniach i apartamentach. Domów wolnostojących i bliźniaczych jest bardzo niewiele. Dzieje się tak, ponieważ większość obszaru gminy zajmują lasy, parki i tereny zielone.

Pierwsze osiedla na Białołęce powstały w latach 70. i 80. XX wieku. W tym czasie obszar był w większości rolniczy i było tylko kilka małych wiosek. Pierwsze osiedla powstawały na obrzeżach Warszawy i były przeznaczone dla osób, które chciały uciec od miejskiego zgiełku i zanieczyszczeń.

Białołęka coraz bardziej popularna dzielnica z mieszkaniami w Warszawie

Obecnie Białołęka jest popularnym miejscem zamieszkania rodzin z małymi dziećmi. Na terenie gminy jest wiele szkół i przedszkoli. A ponieważ wciąż jest stosunkowo blisko Warszawy, wiele osób dojeżdża do pracy lub na studia w centrum miasta.

Jeśli szukasz mieszkania lub apartamentu na Białołęce, będziesz miał szeroki wybór. Do wyboru jest wiele różnych osiedli, z różnymi cenami i różnymi poziomami komfortu. U nas znajdziesz coś dopasowanego do Twoich potrzeb i budżetu.

Większość mieszkań i apartamentów na Białołęce została wybudowana w ciągu ostatnich 20 lat. Oznacza to, że nie mają wiele historii. Są nowoczesne i funkcjonalne, ale brakuje im charakteru. Jeśli szukasz mieszkania z odrobiną historii, lepiej poszukać w innej części Warszawy.