Pompa wodna ma wiele zastosowań

Mieszkańcy zwykle nie zastanawiają się, skąd bierze się woda w kranie. Sytuacja zmienia się, gdy stajesz się właścicielem terenu rekreacyjnego lub domu z ogrodem, do którego nie jest doprowadzona woda z sieci. Pompa wodna to idealny wybór w takich przypadkach. To znacznie ułatwia dostęp do wody. Pompy wodne są również wykorzystywane do nawadniania ogrodów, dzięki czemu można uprawiać rośliny bez obawy o ich wystawienie na suszę.

Tradycyjna pompa wodna ręczna

Najtańsza i najprostsza jest ręczna pompa wodna. Wewnątrz cylindra pompy znajduje się tłok z uszczelką, który ruchem posuwisto-zwrotnym zasysa wodę. Im większa średnica takiego tłoka, tym wydajniejsza pompa (zwykle około 20 litrów na minutę). Pompa kolumnowa podnosi wodę z głębokości około 7 m. Solidna i niezawodna konstrukcja. Jedynym elementem, który wymaga regularnej wymiany, jest uszczelnienie tłoka. Zaletą jest również ich wygląd. Pompki ręczne mogą być ciekawym elementem architektury ogrodowej. Motyl pompy wodnej współpracuje z mechanizmem ręcznym. Woda jest zasysana do cylindra i wypychana. Pompa motylkowa ma mniejszą wydajność niż pompa kolumnowa, ale jej niewielka waga i prosta konstrukcja sprawiają, że jest tańsza. Ręczna pompa do wody to najlepsze rozwiązanie, gdy trzeba przepompować wodę z głębokości do 7 m. Są niedrogie, łatwe w utrzymaniu, trwałe i niezawodne, posłużą na lata. Pompa do wody może być również ciekawym elementem Twojego ogrodu. Jeśli potrzebujesz dostępu do wody w dowolnym miejscu, dobrym rozwiązaniem może być ręczna pompka do wody.

Dla właścicieli domów z ogrodami i terenami rekreacyjnymi

Pompa wodna to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia Twojego ogrodu lub domu. Nie zawsze mamy dostęp do wody. Źródłami wody są często studnie (wiercone lub wiercone) lub naturalne zbiorniki (takie jak stawy). W takich sytuacjach trzeba radzić sobie samemu. Tutaj może pomóc pompa. Zwróć uwagę na tego typu urządzenia i ich specyfikacje, aby wybrać to, które odpowiada Twoim potrzebom. Pompę wodną należy dobrać w zależności od rodzaju i źródła wody oraz wymaganej mocy i wydajności. Największą popularnością cieszą się pompy samozasysające, ale warto wiedzieć również o pompach odśrodkowych, membranowych i przemysłowych. Pompa wody musi być odpowiednio zabezpieczona przed korozją i zanieczyszczeniem wody, wyposażona w filtr wstępny i sprawdzona pod kątem szczelności.