Cukrzyca – suplementy przy chorobie.

Diagnoza – cukrzyca – suplementy a odpowiednia dieta.

Co dwudziesta osoba w dzisiejszych czasach choruje na cukrzycę. W 80% jest to cukrzyca typu II będąca chorobą nabytą. Do jej rozwoju przyczyniają się typowe dla naszych czasów czynniki. Wśród nich, takie jak siedzący tryb życia, a co za tym idzie globalny problem nadwagi i otyłości, a także nieodpowiednia, często szybka i źle skomponowana dieta. Jemy byle jak, nie zwracając uwagi na niebotyczne ilości cukrów i tłuszczu w gotowych posiłkach, a na tworzenie własnych często nie mamy czasu. Jeżeli jest już za późno i pojawia się diagnoza cukrzyca – suplementy diety mogą pomóc w poprawie komfortu życia i zmniejszeniu nieporządnych objawów. Niestety nie zawsze da się przejść na idealnie skomponowaną dietę, tak aby była równocześnie bezpieczna dla diabetyka. Dieta przy cukrzycy niejednokrotnie nie jest w stanie zapewnić choremu odpowiednich ilości składników odżywczych potrzebnych w organizmie. Suplementy dla diabetyków dbają zarówno o to, jak i przeciwdziałają wielu nieprzyjemnym objawom oraz zmniejszają ryzyko niektórych niebezpiecznych dla życia skutków tej choroby.

Cukrzyca – suplementy pomagające w zapobieganiu powikłań.

Zawsze należy pamiętać, że powikłania „źle traktowanej” cukrzycy mogą skończyć się tragicznie. Zła dieta przy cukrzycy czy niedobór pewnych jej elementów łączy się z potencjalnymi zagrożeniami. Zarówno ogromnym spustoszeniem organizmu, jak i po prostu śmiercią. Wśród najbardziej niebezpiecznych powikłań należy pamiętać o, takich jak kwasica zarówno mleczanowa, jak i ketonowa objawiająca się spadkiem pH krwi i doprowadzając do śpiączki i śmierci. Diabetycy są narażeni także na nieodwracalne uszkodzenie nerwów, udary, a także stopę cukrzycową często doprowadzającą do amputacji. Suplementy diety przy cukrzycy mogą wspomóc dbanie o to, by do tych niebezpiecznych incydentów nie doszło. Wspomagają one mechanizmy utrzymania odpowiedniego stężenia glukozy we krwi i jej wchłaniania. Naturalne suplementy dla cukrzyków to pomagające w zadbaniu o te mechanizmy to najczęściej ekstrakty z cynamonu, morwy białej, czy odpowiednie ilości błonnika.

Cukrzyca – suplementy witaminowe.

Suplementy na cukrzycę charakteryzują się także dużą ilością witamin i pierwiastków w ich składzie, nie zawsze są on wystarczające w diecie diabetyków w odpowiednich ilościach. Można znaleźć je w sklepach i aptece na dziale cukrzyca – suplementy, a także spytać o nie lekarza.

Zaliczają się do nich:

– chrom zmierzający apetyt, a głównie potrzebę zjedzenia słodkiej przekąski. Pozwala to nie tylko zachować reżim, ale też schudnąć,

– magnez, który zwiększa wrażliwość organizmu na insulinę,

– cynk o podobnym działaniu do magnezu.